niedziela, 4 marca 2012

WYMIANA OPON .

Opony zużywają się , i co wtedy ? Kupujemy nowe - które są drogie , bieżnikowane - są tańsze ale wyglądają jak nowe lub kupujemy tak zwane używki z nie wiadomego źródła - te są na pewno tanie .

Wiadome jest że jeśli tylko stać nas na zakup nowych opon ,  zastanawiamy się tylko jakiej firmy opony  wybrać . Opony dostępne na naszym rynku to nie tylko producenci polscy tacy jak : DĘBICA ,  STOMIL-POZNAŃ , ale również producenci zagraniczni tacy jak : MICHELIN , PIRELLI , BARUM , i wielu innych .
Niektórzy Producenci zagraniczni mają swoje fabryki w Polsce , produkowane przez nich wyroby są kierowane przede wszystkim dla naszych odbiorców i na nasze warunki drogowe . Nie ma co się rozpisywać na temat nowych opon , bo wiadoma rzeczą jest że są to wyroby godne polecenia .
Jeśli chodzi o drugą grupę opon - bieżnikowane , tu już trzeba się zastanowić - przez kogo były
 bieżnikowane , jaka jest gwarancja na taki wyrób . Różnice cenowe to około  50%  ceny opony nowej   ,więc tu warto się zastanowić , tym bardziej że otrzymujemy przeważnie roczną gwarancję . Zdania są podzielone jeśli chodzi o ich użytkowanie , - tu nie będę się wypowiadał ale jestem bardziej za niż przeciw  jeśli nie stać nas na nowe opony .
Nadszedł czas na trzecią grupę opon , czyli używki - cena najbardziej dostępna , gwarancji brak , źródło  pochodzenia niewiadome  . Więc nie ma o czym pisać , chyba że ku przestrodze kupującym takie opony , którzy mogą się oburzać i mieć swoje zdanie , ale ja nikomu nie polecił bym takich opon ,doświadczając wiele lat wstecz przykrych zdarzeń  z takimi oponami , traci się nie tylko czas przy wymianach na drodze koła ale i pieniądze przy zakupie następnych opon . Podsumowanie samo ciśnie się na usta ..... jakie - oceńcie sami  .        


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz